E-Learning alternatywa w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego

Nastał dość trudny dla Nas wszystkich czas. Czas zagrożenia epidemiologiczne w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa to dla nas obywateli Rzeczypospolitej Polskiej wielka próba, którą mam nadzieję przejdziemy pomyślnie. Na ulicach pojedynczy ludzie, wyludnione restauracje, puste środku komunikacji miejskiej a jeżeli już to są to nieliczne osoby przemieszczające się w rękawiczkach i maseczkach ochronnych wszystko to z obawy o własne bezpieczeństwo. Szkoły zostały zamknięte a co za tym idzie - uczniowie uczą się w domu, a pracownicy? - jeżeli istnieje taka możliwość to pracują zdalnie.

 

Rząd utworzył dość chwytliwe hasło jakim jest #zostańwdomu - od dłuższego czasu powtarzają to media. Całe social media oszalały na punkcie tego hasła. Ludzie pokazując swoje codzienne życie, walcząc z nudą publikują wpisy właśnie z tym hasztagiem. 

 

Spędzanie czasu w zamkniętych czterech ścianach, odizolowanie od świata zewnętrznego - pomimo, że jest to dla Naszego bezpieczeństwa, dla Naszego dobra - wywołać może skrajne emocje. 

 

E-learning a sytuacja epidemiologiczna

 

Szkolenie e-learningowe jest to forma szkolenia, którą odbywamy w dowolnym miejscu w jakim się znajdujemy. Jest to więc świetna alternatywa w sytuacji gdy jesteśmy "zamknięci" we własnym domu. Jest to dość komfortowa sytuacja - rozsiadamy się w wygodnym fotelu z kubkiem kawy w ręce - żyć nie umierać! :-)

 

Ale o co tak na prawdę chodzi w tym E-Learningu? Obecnie panująca sytuacja zmusiła Nas wszystkich (a przynajmniej większość z Nas) do pozostawania w domu dla własnego bezpieczeństwa, szkolenia jakie są przewidziane dla pracowników muszą się odbyć a więc jest to jedyna możliwa droga aby wypełnić te obowiązki. Teraz kiedy pozostajemy w domowym zaciszu, odbędziemy takowe szkolenie w spokoju, by zaraz po powrocie na Nasze stanowiska zająć się obowiązkami służbowymi, które z dużym prawdopodobieństwem nawarstwiły się. 

 

Jest to czas, w którym możemy podnieść swoje kompetencje właśnie dzięki szkoleniom w formie E-Learningowej czy uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą ochrony danych osobowych czy innych zagadnień prawnych zgodnie ze specyfiką Naszej pracy. 

 

 

☎️ Zapytaj o szczegóły współpracy z zakresu zapewnienia kompleksowego bezpieczeństwa w firmie.Skontaktuj się z:Karoliną Gocha - Specjalistą ds. BHP, SAFETY SOLUTIONS Karolina Gocha | tel.: 790-499-686 | e-mail: karolina.gocha@bhp-gocha.com.pl

20/03/20

Created with WebWave CMS